Telegram Fake Numara 2 adımda nasıl oluşturulur | Gizlilik Önerileri

Telegram için nasıl Fake Numara oluşturulacağını konuşmadan önce bu uygulamaya dair birkaç istatistikten bahsedelim.

 • Aylık 550 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. 2018’den bu yana %175’lik bir artış.
 • Ağustos 2021’de iOS ve Android’de en çok indirilen 7. uygulamaydı.
 • 55,2 milyon günlük aktif kullanıcı.

Telegram için Fake Numaraya neden ihtiyaç duyulur?

İnsanlar genellikle Telegram fake numara ararken şu sebeplere bağlı kalır:

 • Telegram veya diğer sosyal medya hesapları için gizlilik. Telegram’ı telefon numarası olmadan kullanamayacağını bildikleri için çevrimiçi gizliliği korumak adına verilebilecek en iyi tavsiye, Telegram için fake numara kullanmaktır.
 • İnsanlar aynı cihazda iş veya başka bir amaç için ikinci bir Telegram hesabı kurmak istiyor, ancak aynı telefon numarasını kullanarak birden fazla Telegram hesabı oluşturamazsınız, bu yüzden Telegram fake numaraya ihtiyacınız var. 

Telegram Fake Numara nasıl oluşturulur?

Numero eSIM’i kullanarak Telegram Fake Numara almak için iki yolunuz var. 

Numero’dan ABD Numarası alarak Telegram Fake Numara nasıl oluşturulur?

Numero sanal telefon numaranı çok makul fiyatlara alabilirsin. Yıllık abonelikte %80’ kadar tasarruf edebilirsin (aylık sadece 1€). Aylık abonelikte %50 indirim alabilirsin.

 1. Numero’yu indir.
Numero
Numero

2. “Telefon Numaraları”na tıkla > “Teklifler” veya “Social Media Numbers” > Bir numara seç. Telefon numarası almakla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıkla.

telegram fake numara
telegram fake numara

 Numero’yu kullanarak Telegram Fake Numara ücretsiz olarak nasıl oluşturulur?

Ücretsiz şekilde Telegram Fake Numara alma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız Numero uygulamasından ücretsiz bir Telegram fake numara alabilir, uygulamayı indirebilir ve video izlemek, Facebook’ta paylaşım yapmak, çarkı döndürmek vb. eylemler gerçekleştirmek için “Ücretsiz Coin Merkezimizi” ziyaret edebilirsiniz. O halde coinleri toplayın ve ücretsiz ABD fake numarası ile takas edin.

telegram için fake Numara
telegram için fake Numara

Not: ABD numarasını yalnızca Telegram’a kaydolmak için değil, aynı zamanda çağrı yapmak, almak, mesaj göndermek, mesaj almak ve çağrı yönlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Telegram için Fake Numara nasıl doğrulanır

Artık Numero’dan aldığınız sanal telefon numaranız olduğuna göre hesabınızı Telegram için fake numara ile doğrulamak için bu iki adımı yapmanız yeterlidir.

 1. Numero’dan aldığınız ABD Fake Numarasını Telegram’a girin.
 2. Doğrulama kodunu girin.
 3. Profil oluşturun.

Telegram numarası Fake Numarayla nasıl değiştirilir?

Halihazırda Telegram’ı asıl numaranızla kullanıyorsanız ve Telegram Fake Numarayla değiştirmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

Android için

 1. Telegram uygulamasını açın.
 2. Sol üst köşedeki menü simgesine tıklayın.
 3. Ayarlara tıklayın.
 4. Değiştirilecek telefon numarasına tıklayın.
 5. Numarayı Değiştir’e tıklayın.
 6. Değiştir’e tıklayın.
 7. Yeni numarayı yazın (Fake Numara).
 8. Kaydetmek için sağ üst köşedeki onay işaretine dokunun.
 9. Telegram’ın Fake Numaranıza göndereceği bildirimden SMS uygulamanızdaki yeni numarayı onaylayın.
 10. Telegram hesabınızla giriş yaptığınız diğer cihazlarda bu işlemi tekrarlayın.

iOS için

 1. Telegram’ı açın.
 2. Sağ alt köşedeki “Ayarlar”a tıklayın.
 3. Sağ üst köşedeki “Düzenle”ye tıklayın.
 4. “Numarayı Değiştir”e tıklayın
 5. Bu mesajı alacaksınız ”Kullanıcılar, adres defterlerinde varsa veya gizlilik ayarlarınız görmelerine izin veriyorsa yeni numaranızı görecektir. Buraya girerek bunu değiştirebilirsiniz: Ayarlar < Gizlilik ve Güvenlik < Telefon numarası”.
 6. “Devam”a tıkla.
 7. Yeni numaranızı yani Fake Numarayı yazın.
 8. Telegram Fake Numaranıza gelen bildirimden SMS uygulamanızdaki yeni numarayı onaylayın.
 9. Telegram hesabınızla giriş yaptığınız diğer cihazlarda da bu işlemi tekrarlayın.

Telegram Fake Numara alma ve ikinci bir Telegram hesabı açılması nasıl yapılır?

Telegram’ın farklı telefon numaralarına sahip en fazla üç hesap eklemenize izin verdiğini biliyor muydunuz? Telegram birden fazla hesabı destekler böylece istediğiniz kadar Telegram Fake Numara alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz ancak kaydettiğiniz her yeni hesap için yeni bir numaranızın olması lazım.

Artık “Telegram fake numara nasıl oluşturulur?” bölümünde gösterildiği gibi Numero’da bir Telegram fake numarasına sahipsiniz. Artık tek yapmanız gereken şey aşağıdaki adımları izlemek:

Android için:

 1. Telegram uygulamasını aç.
 2. Menu, Profil, ve Hesap Ekle’ye tıklayın.
 3. Yeni hesap için sanal telefon numarası gir.
 4. Sanal telefon numaranızı, kayıt olduğunuz sanal telefon numarasına kısa mesaj veya telefon görüşmesi yoluyla doğrulayın.

iOS için:

 1. Cihazındaki Telegram uygulamasını aç.
 2. Sırasıyla: “Ayarlar > Düzenle > Hesap Ekle” 
 3. Kayıt olmak için yeni numaranızı yani Fake Numarayı ekleyin.
 4. Sanal telefon numaranızı, kayıt olduğunuz sanal telefon numarasına kısa mesaj veya telefon görüşmesi yoluyla doğrulayın.

Telegram ve Telegram Fake Numara alma güvenli mi? Telegram’da gizlilik tavsiyeleri

Facebook’a ait sohbet uygulamasından ayrılmak ve Signal, Telegram gibi diğer alternatiflere yönelmek isteyen kişiler, gizlilik ve güvenlik koşullarını detaylıca inceler. Ancak Telegram bu konuda diğer rakiplerini geçemeyebilir. Yine de Telegram’ın bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak belli avantajları vardır ve aynı zamanda harika bir iş varlığı haline gelebilir. Ayrıca, mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için bazı güvenlik önlemleri alabilir ve sağladığı bazı güvenlik ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

İşte Bazı Güvenlik ve Gizlilik İpuçları ve Püf Noktaları:

(1) Gizli Sohbeti Etkinleştirin

Telegram’daki mesajlarınız kullanıcıdan sunucuya şifrelenir, ancak sohbetlerin uçtan uca tam şifrelemesini sağlamak için “Gizli Sohbet“ özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bunun nedeni, bu özelliğin geçici olması ve Telegram’ın mesajlarınızı sunucularında saklamamasıdır. Ayrıca, mesajlarınızı iletme, ekran görüntüsü alma veya kaydetme yoktur. Gizli sohbeti etkinleştirirken bir başka büyük avantaj da kendini imha etme özelliğidir. Yani, bir saniyeden bir haftaya kadar bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

(2) Grup davetlerini kontrol edin

Hangi gruba katılacağınıza ve sizi kimlerin gruplara ekleyebileceğine karar verin, böylece sohbetleriniz üzerinde kontrol sizde olsun.

Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Gruplar > Kişilerim > Asla İzin Verme.

(3) İki adımlı doğrulamayı etkinleştirin

Telegram hesabınızı korumanın başka bir yolu da ek bir şifre kullanmaktır. Bu, Telegram’ı cihazlar arasında kullanmaya başladığınızda, yanlış kullanımdan korumak için iki adımlı doğrulamayı ayarlayabilirsiniz. Gizlilik ve Güvenlik’e gidin ve Güvenlik menüsünde İki Adımlı Doğrulama‘ya dokunun.

(4) Sohbetlerinizi kilitleyin

Kimsenin metinlerinize erişemeyeceğinden emin olmak için bir şifre belirleyerek sohbetlerinizi koruyabilirsiniz. Ayarlar’a Git > Gizlilik ve Güvenlik > Şifre Kilidi, ve bunu açın. Parola, oturum açtığınız diğer oturumlarınız boyunca diğer cihazlarda farklılık gösterebilir.

(5) Bağlantılarınızın görebileceklerini değiştirin

Kişilerinizin Telegram’da yaptığınız her şeyi bilmemesini istiyorsanız ne görebileceklerini sizi belirleyin. Gizlilik ayarlarında, kontrol edebileceğiniz birkaç şey görebilirsiniz. Örneğin, kullanıcıları engelleyebilir, telefon numaranızı, profil fotoğrafınızı kimin göreceğine ve en son ne zaman çevrimiçi olduğunuza karar verebilirsiniz.

(6) Hesap etkinliğinizi kontrol edin

Aktif oturumlar”, tüm cihazları, bilgileri ve şu anda Telegram hesabınızı çalıştıran konumlarıyla birlikte gösterir. Size ait olmayan veya çıkış yapmayı unuttuğunuz cihazlarda hesabınızı devre dışı bırakmanıza yardımcı olur.

(7) Hesabınızı kendisini imha etmesi için ayarlayın

Uygulama size 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl boyunca çevrimiçi değilseniz hesabınızı kendi kendini imha edecek şekilde ayarlama seçeneği sunar. Bu özelliği ayarladığınızda yalnızca hesabınız değil, tüm kişiler, mesajlar ve gruplar da silinir.

(8) Mesaj önizlemeyi devre dışı bırakın

Bir bildirim aldığınızda birlikte olduğunuz kişinin telefonunuza bakmayacağından emin olmanız sizin için rahattır. Uygulama ayarlarına git > Bildirimler ve Sesler > Mesaj Önizlemesini aç.

(9) Telefon numaranızı değiştirin

Telefon numaranızı değiştirmeniz gerektiğinde bunu kişilerinizle paylaşırken dikkatli olmalısınız. Bununla birlikte, Telegram, kolay bir işlem yapmak ve tüm bulut veri mesajlarınızı, medyanızı veya kişilerinizi yeni numaraya aktarmanıza yardımcı olmak için telefon numarasını değiştir özelliğini sunar.

(10) Birden fazla hesap kullanın

Telegram’ın aradığınız ek pazarlama kanalı olarak kullanılması yaygın bir durumdur. Başka bir deyişle, belirli bir iş modeli olmamasına rağmen farklı iş amaçları ve çeşitli haberlerle ilgili amaçlar için benimsenmeye devam etmektedir. Hem iç hem de dış iletişim ve müşteri hizmetleri için nasıl harika bir araç olarak kullanıldığından bahsetmeye gerek bile yok. Sonuç olarak, tek bir cihaza birden fazla hesap eklemek ve bunları aynı anda kullanmak için iki telefon numarası kullanarak kişisel ve profesyonel yaşamınızı izole edebilir ve düzgün iletişim kurabilirsiniz.

Özel Telegram Hesabınızı İş Hesabınızdan Hemen Şimdi Ayırın!

Download Numero Now!

Other Resources: News/ Blog/ Tutorials
April 3, 2023

New | Coins Center Offers Tab

Not having enough of Numero’s coins center offers to get...

April 3, 2023

Celebrate Ramadan with Numero

With Numero eSIM's Ramadan calls offer, you can save up...

April 3, 2023

Europe Calls Bundle – Save Up to 70%

Do you have family, friends, or a business in Europe...

Get a free US virtual phone number now! from here
This is default text for notification bar